Szukane słowo

artykuł obraz

Spotkanie żołnierzy NSZ w Kałkowie

Wilk NSZ

W dniach 20-21 czerwca 2009 r. w Kałkowie-Godowie koło Starachowic po raz kolejny spotkają się żołnierze i przyjaciele Narodowych Sił Zbrojnych. Tam trzeba być!

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej od wielu lat jest celem dorocznych, czerwcowych pielgrzymek żołnierzy i sympatyków Narodowych Sił Zbrojnych. Także w tym roku spotkamy się tam razem!

W sobotę 20 czerwca o godzinie 20.00 planowany jest koncert akustyczny oraz wspólne ognisko z udziałem żołnierzy NSZ oraz ich młodych przyjaciół.

W niedzielę 21 czerwca o godzinie 12.00 rozpocznie się Msza święta w intencji poległych i zmarłych żołnierzy NSZ, a następnie tradycyjny przemarsz do pod sztandarami Związku Żołnierzy NSZ do Kaplicy Narodowych Sił Zbrojnych, znajdującej się w wysokiej na 33 metry budowli zwanej Golgotą. Z jej szczytu rozciąga się przepiękny widok na Ziemię Świętokrzyską.

Po uroczystościach spotkamy się wszyscy z Prezesem ZŻ NSZ Arturem Zawiszą na wspólnym obiedzie (koszt obiadu nie przekracza 15 zł).

W trakcie dwudniowego spotkania w Kałkowie-Godowie funkcjonować będzie także stoisko z książkami i materiałami multimedialnymi o tematyce związanej z Narodowymi Siłami Zbrojnymi.

Sanktuarium w Kałkowie-Godowie jest coraz popularniejszym miejscem spotkań młodych ludzi z legendarnymi Żołnierzami Wyklętymi z NSZ. Dla jednych i drugich jest to unikalna możliwość spotkania się kilku pokoleń ludzi, których łączy patriotyzm i wiara w te same ideały.

Kałków-Godów ma dobrze przygotowaną bazę turystyczną. Jest tam wiele punktów gastronomicznych oraz 120 miejsc noclegowych w przystępnych cenach.

Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej Pani Ziemi Świętokrzyskiej Kałków-Godów 84a
27-225 Pawłów k. Starachowic, Woj. świętokrzyskie
Noclegi: tel. (0-41) 272-18-88, (0-41) 272-17-00.

http://www.kalkow.radom.opoka.org.pl/index_go.html


www.kalkow-godow.pl

MUSISZ TAM BYĆ ? HISTORIA SIĘ POWTÓRZY !

Źródło: Twardzi jak stal