Szukane słowo

artykuł obraz

onr

Premiera albumu "Twardzi Jak Stal" !

Ukazał się album „Twardzi jak Stal. Muzyczny hołd dla Narodowych Sił Zbrojnych”. Płyta dostępna jest wyłącznie w formacie mp3 na stronie internetowej TwardziJakStal.PL


Ukazał się album „Twardzi jak Stal. Muzyczny hołd dla Narodowych Sił Zbrojnych”. Płyta dostępna jest wyłącznie w formacie mp3 na stronie internetowej TwardziJakStal.PL

"Twardzi jak Stal" to album muzyczny dedykowany polskim, narodowym formacjom partyzanckim z lat 1939-56, w szczególności zaś Narodowym Siłom Zbrojnym. Dwa lata po ogłoszeniu projektu Muzyczny hołd dla NSZ doczekał się swego finału. Zainteresowanie ze strony muzyków przerosło oczekiwania organizatorów. Do końca 2006 r. do udziału w płycie zgłosiło się kilkanaście zespołów z całej Polski.

Ostatecznie po selekcji wystąpiło na niej 10 najlepszych: LORD KULA, GRAY RAMBLER, BASTION, MOLIK & PIĘTAK & WŁASNOWOLSKI, TADEUSZ SIKORA, DAWID HALLMANN , NAWIA, SCHMALETZ, IRYDION oraz INTERZONE. Reprezentują różne style: rock, metal, industrial, gotyk, neofolk, poezję śpiewaną. Są wśród nich zarówno debiutanci jak i zespoły dobrze już znane polskim słuchaczom. Wszyscy zrezygnowali z honorariów.

Zmianie uległa pierwotna koncepcja płyty. Album nie ukaże się na płytach kompaktowych lecz w formie plików mp3 dostępny jest w całości na specjalnie stworzonej w tym celu witrynie TwardziJakStal.PL - "Postawiliśmy na internet, bo jest to najefektywniejsza droga dotarcia z płytą do młodych ludzi, a do nich przecież jest ona skierowana" - mówi Dawid Zadura, kierownik artystyczny projektu. "Twardzi jak Stal" to podobnie jak album "Powstanie Warszawskie" grupy Lao Che kolejny dowód na to, że walka Polaków o wolność może być potężną inspiracją dla artystów poszujących ważnej i niebanalnej tematyki dla swej twórczości. Zainteresowanie projektem ze strony słuchaczy jeszcze przed jego premierą także było bardzo duże. Po 2 latach pracy sami mogą teraz ocenić, czy warto było czekać.

Album "Twardzi jak Stal" dostępny jest tu
www.twardzijakstal.pl

Związek Żołnierzy NSZ

onr